„Razem mamy siłę, możemy zmienić świat”

10 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Praw Człowieka. W dniach 8-9 grudnia br. w 80 krajach na świecie, również w Polsce odbędzie się Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International. Akcję trwająca dobę wymyślili Polacy, a może w niej wziąć udział każdy człowiek dobrej woli i pomóc innym pisząc list w obronie praw pokrzywdzonych. Jacek Kuroń przed Maratonem w 2003 roku powiedział- „to nieprawda, że mój jeden głos nic nie znaczy. Razem z tysiącami innych jest słyszalny”. Amnesty International szacuje, że w około 30% przypadków udaje się pomóc.
Akcja ta w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Głogowie (8 grudnia w Wędzarni Staromiejskiej, a 9 grudnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum ASLAN – budynek PWSZ).
Zachęcamy Państwa do udziału w tej akcji i zwracamy się z prośbą o rozpropagowanie jej idei wśród uczniów, dorosłych i sąsiadów. Tego typu działania uświadamiają ludziom, że nie można zgadzać się z przemocą, okrucieństwem, niesprawiedliwością, nie można stać z boku, być obojętnym. Każdy z nas może coś zrobić. Takim dowodem solidarności z prześladowanymi jest włączenie się w kampanię organizowaną przez Amnesty International- Międzynarodowy Maraton Pisania Listów.